Jak działa BLIK: Praktyczny przewodnik

Jak działa BLIK: Praktyczny przewodnik

BLIK to popularna metoda płatności mobilnych, umożliwiająca wygodne i szybkie transakcje. Działa w oparciu o technologię kodów QR i stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych form płatności.

Jak działa BLIK?

BLIK opiera się na dwóch głównych elementach: kodach QR oraz aplikacji mobilnej. Proces ten można podzielić na kilka kroków:

Generowanie kodu QR:
Po złożeniu zamówienia w sklepie internetowym lub stacjonarnym, na stronie płatności wybierasz opcję BLIK. Wtedy generowany jest unikalny kod QR, który zawiera informacje o transakcji.

Skanowanie kodu QR:
W swojej aplikacji BLIK wybierasz opcję „Skanuj kod QR” i kierujesz aparat telefonu w stronę kodu na ekranie. Aplikacja odczytuje informacje z kodu i przygotowuje dane do autoryzacji.

Autoryzacja transakcji:
Po zeskanowaniu kodu, aplikacja prosi Cię o wprowadzenie kodu PIN lub hasła, które ustanowiłeś wcześniej. To ważny krok zabezpieczający transakcję.

Potwierdzenie transakcji:
Po wprowadzeniu poprawnego PIN-u, aplikacja wyświetli podsumowanie transakcji, włącznie z kwotą do zapłaty. Potwierdzenie transakcji odbywa się po akceptacji tych informacji.

Korzyści i zalety BLIK

Korzystanie z BLIK ma wiele zalet, takich jak:

– Szybkość: Cały proces trwa zazwyczaj kilka sekund, co jest dużo szybsze niż tradycyjne płatności kartą.
– Bezpieczeństwo: Autoryzacja kodem PIN lub hasłem oraz generowanie kodów jednorazowych zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.
– Brak konieczności posiadania karty: Dzięki BLIK nie potrzebujesz fizycznej karty, wystarczy smartfon z aplikacją.
– Dostępność: Usługa BLIK jest obsługiwana przez większość banków w Polsce i działa zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

BLIK to innowacyjna metoda płatności, która opiera się na kodach QR i aplikacji mobilnej. Dzięki niej można wygodnie i szybko dokonywać transakcji, minimalizując ryzyko bezpieczeństwa. Jeśli jeszcze nie korzystałeś z BLIK-a, warto dać mu szansę i przekonać się, jak łatwo można płacić za zakupy za jego pomocą.

leave a comment

Create AccountLog In Your Account