Jak programowanie gier 3D wpłynęło na rozwój mojego dziecka?

Jak programowanie gier 3D wpłynęło na rozwój mojego dziecka?

Jak programowanie gier 3D wpłynęło na rozwój mojego dziecka?

Mój syn zawsze kochał gry wideo. Odkąd był mały, spędzał godziny na graniu w różne gry, od prostych gier edukacyjnych po skomplikowane gry akcji. Zawsze mnie fascynowało, jak gry działają, i zastanawiałem się, czy moje dziecko byłoby zainteresowane nauką, jak je tworzyć.

Kiedy moje dziecko miało około 8 lat, zdecydowałem się zapisać je na zajęcia dla dzieci z programowania gier 3D w akademii Young Game Coders. Kurs był przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat i obejmował podstawy programowania, grafiki komputerowej i animacji.

Moje dziecko było bardzo podekscytowane kursem i od razu zaczęło się uczyć. Szybko opanowało podstawy i zaczęło tworzyć własne gry. Było to dla niego bardzo satysfakcjonujące doświadczenie.

Nauka programowania gier 3D miała wiele pozytywnych skutków dla mojego dziecka. Po pierwsze, rozwinęła jego kreatywność. Dzięki programowaniu mógł tworzyć własne gry, w których mógł realizować swoje pomysły. Po drugie, nauka programowania wymaga umiejętności rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Moje dziecko musiało nauczyć się identyfikować problemy, opracowywać rozwiązania i testować swoje rozwiązania. Po trzecie, nauka programowania wymaga samodyscypliny. Moje dziecko musiało nauczyć się cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu.

Obecnie moje dziecko ma 14 lat i nadal interesuje się programowaniem gier 3D. Nadal tworzy własne gry i jest coraz lepsze w tym, co robi.

Oto kilka konkretnych przykładów, jak programowanie gier 3D wpłynęło na rozwój mojego dziecka:

  • Kreatywność: Moje dziecko zawsze było kreatywne, ale programowanie gier 3D pozwoliło mu rozwinąć swoją kreatywność w nowy sposób. Moje dziecko zaczęło wymyślać własne historie, postacie i światy do swoich gier.
  • Umiejętności rozwiązywania problemów: Programowanie wymaga umiejętności rozwiązywania problemów. Moje dziecko nauczyło się identyfikować problemy w swoich grach i opracowywać rozwiązania. Ta umiejętność przydaje się mu również w innych dziedzinach życia.
  • Logiczne myślenie: Programowanie wymaga logicznego myślenia. Moje dziecko nauczyło się myśleć w sposób sekwencyjny i przyczynowo-skutkowy. Ta umiejętność przydaje mu się również w innych dziedzinach życia, takich jak nauka i matematyka.
  • Samodyscyplina: Programowanie wymaga samodyscypliny. Moje dziecko nauczyło się cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Te umiejętności przydają mu się również w innych dziedzinach życia, takich jak szkoła i sport.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zapisać swoje dziecko na kurs programowania gier 3D, to zdecydowanie polecam akademię Young Game Coders. Kursy są prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi. Kursy są interesujące i angażujące, a dzieci szybko opanowują podstawy programowania gier 3D.

leave a comment

Create AccountLog In Your Account