2

CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM

DSC_0720

W dzisiejszym świecie przepełnionym techniką oraz czasem spędzanym przed wymysłami współczesności bardzo ważne jest nauczenie naszych dzieci czytania ze zrozumieniem.
Wiem, wiem tego powinna nauczyć szkoła ale jeden nauczyciel na 30 uczniów myślicie, że da radę?
Klasy są przepełnione a coraz więcej dzieci ma problemy z nauką czytania a co dopiero mówić o czytaniu ze zrozumieniem. Co któryś uczeń „cierpi” na dysleksję, dysortografię, dysgrafię, dyskalkulię lub jeszcze inne dys…
Czy my rodzice możemy w jakikolwiek sposób pomóc naszym dzieciom?
Myślę, że tak!
W trakcie ostatniego pobytu w Polsce szukałam czegoś nowego i ciekawego dla Juli, która już przerobiła materiał klasy 1. W pewnej księgarni pewna pani (którą bardzo serdecznie pozdrawiam) poleciła mi trzy fantasyczne książki.
Są bardzo dobrze przygotowane mają ciekawą i kolorową szatę graficzną. Jednym słowem polecam do domowego spędzania czasu z dzieckiem.

1. „Czytanie ze zrozumieniem”

 

 

 

2. „Mój zeszyt czytanie i pisanie”

 

 

 

 

„Ćwiczenia kształtujące umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem”

 

 

 

 

 

 

Szczesliwa Mama

2 Comments

  1. Jak oceniasz, czy pierwsza pozycja mogłaby też zainteresować 4-letnie czytające dziecko, które lubi "zadania"? Widzę rysunki, ale nie mogę doczytać się treści.

  2. Jak powiększysz zdjęcie treść powinna byc widoczna.
    Czy dla 4-latka? Ciężko mi odpowiedzieć. Książka przeznaczona jest dla klasy 2. Teksty są zróżnicowane, ksiązka ciekawa i kolorowa. Myślę, że warto spróbować. Jeżeli uznasz, że jednak jest za trudna nic straconego, wrócicie do niej za jakis czas.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *