1

DWIE POMOCE EDUKACYJNE OD FIRMY BUU- NOWOŚĆ

DSC_0416

Jak zapewne wiecie, zarówno ja jak i moja trójka dzieciaków uwielbiamy wszystko co nowe i edukacyjne. Oczywiście nie używam przy nich słowa „edukacyjne”, bo na sam dźwięk uciekłyby z popłochem (kojarzy się niestety ze szkołą), ale mówię, że mam nową, fantastyczną zabawę. Brzmi zdecydowanie lepiej. Od dłuższego czasu przeszukuję polski rynek wyszukując pomocy, które wpływają korzystnie na rozwój dziecięcego mózgu. Niewiele tego lub szukam w niewłaściwy sposób. Jeżeli ktoś z Was znalazł miejsce, gdzie takie cuda tworzą lub sie tym zajmują, to proszę o kontakt. Kilka tygodni temu zauważyłam na naszym rynku nową firmę BUU, której produkty mnie zainteresowały. Już sama nazwa intryguje i karze zajrzeć na ich stronę. Już sam opis O NAS na stronie wiele mówi o ich właścicielach. To nie kolejna firma sprzedająca byle co, byle zarobić, ale to miejsce z duszą. Pozwólcie, że zacytuję co sami o sobie piszą:

„Buu – Strasznie Fajne Zabawki to projekt stworzony dzięki pasji i na bazie wcześniejszych doświadczeń jego pomysłodawców. Kreujemy, projektujemy i produkujemy gry i zabawki, które mają za zadanie nie tylko bawić, ale przede wszystkim uczyć. Naszą dewizą jest wykorzystywanie do produkcji wyłącznie materiałów naturalnych i ekologicznych: drewna i papieru. Bazujemy tylko na polskich surowcach, dokonując starannej selekcji spośród wielu ich dostawców. Dbamy o to, by nasze produkty były w pełni bezpieczne i przyjazne dzieciom. Każdy półprodukt spełnia restrykcyjne normy, stawiamy na jakość i precyzję wykonania. Najważniejsze są dla nas walory edukacyjne. Analizujemy każdy element tak, by w pełni wykorzystać jego właściwości i dzięki temu ułatwić dziecku rozwój na wielu płaszczyznach jednocześnie. Gry i zabawki, które tworzymy mają charakter uniwersalny – mogą być używane nie tylko przez najmłodszych: dla dorosłych to doskonały trening logicznego myślenia lub wspaniałe źródło rozwijającej, odprężającej czy uspokajającej rozrywki. Możliwości zastosowania naszych produktów nie są ograniczone wyłącznie do pomysłów i rozwiązań opisanych w instrukcjach. Każdy może indywidualnie tworzyć
 i opracowywać swoje własne metody pracy z grą lub zabawką – produkt jest bazą
 do nieskończenie wielu zabaw i ćwiczeń”.  

Nic dodać, nic ująć. Póki co firma wprowadziła na rynek dwa produkty, ale z tego, co udało mi się dowiedzieć mają w planach rozwój, co oznacza kolejne ciekawe pomoce edukacyjne. No dobrze, dosyć wychwalania przechodzę do konkretów na które czekacie.

UKŁADANKA CIENIE

Od kilku dni w ciągłym użyciu przez 3 dzieci i mamę. Uwielbiam logiczne zagadki i zadania, ale ta układanka daje popalić mojemu mózgowi, który dwoi się i troi aby ułożyć klocki w odpowiedni sposób. Postanowiłam nie zaglądać do książeczki z odpowiedziami i mam za swoje. Zamiast gotować obiad, zastanawiam sie jak ułożyć puzzle w odpowiedni sposób.

DSC_0416

Zawartość zestawu:
– drewniane pudełko
– 7 kolorowych drewnianych klocków w różnych kształtach

DSC_0417
– 24 dwustronne plansze z szablonami do odwzorowywania
– książeczkę z 21 wzorami 3D do ułożenia i instrukcją

Kilka klocków a zabawa na kilka/kilkanaście dni murowana. Gwarantuję Wam również powrót do pomocy co jakiś czas. Możecie np wykorzystać ją w rodzinnym wieczorze lub jako jedną z zabaw urodzinowych (dla dzieci starszych i dorosłych)

Czego uczy układanka?

-koncentracji (tak ważnej w dzisiejszych czasach)

-koordynacji wzrokowo-ruchowej

-logicznego myślenia

-samokontroli błędów

Instrukcja obsługi:

Do klocków dołączone są 24 plansze. Ponieważ są one dwustronne, to mamy do dyspozycji 48 stron zadaniowych. Stopień trudności narasta z każdym numerem planszy. Proponuję aby dzieci rozpoczęły swoją przygodę od planszy nr1, która jest najłatwiejsza. Wystarczy, że dziecko w odpowiedni sposób ułoży klocki na stronie.

DSC_0418

DSC_0419

Kolejnych kilka plansz jest już trudniejszych. Czarnym kolorem zaznaczone jest tylko ułożenie np dwóch klocków a resztę z nich należy ułożyć samodzielnie. To już może sprawić dziecku kłopot, ale regularne ćwiczenie czyni mistrza, prawda?

DSC_0420

Kolejne plansze są już tylko w czarnym kolorze, co oznacza, że samemu trzeba pogłówkować i ułożyć klocki tak, aby powstał dany kształt

DSC_0422

DSC_0423

Jeżeli chcemy przejść na wyższy level, to otwieramy książeczkę i układamy kształty w wersji 3D. Uwierzcie mi, to wcale nie jest takie proste. Tutaj również wzory pogrupowane są od tych łatwiejszych do trudniejszych.

DSC_0424

DSC_0425

MEGA UKŁADANKA

To druga pozycja firmy BUU. Przeznaczona jest dla dzieci młodszych, moim zdaniem możemy spróbować już zabawy w wieku 2 lat. To jest właśnie okres kiedy maluszek zaczyna odkrywać świat kolorów i kształtów. Klocki ćwiczą również koordynację wzrokowo-ruchową. Im dziecko starsze, tym bardziej skomplikowane zadania możemy przy pomocy tych klocków tworzyć. Pomogą w pracy np. nad logicznym myśleniem, poćwiczą koncentrację jak i pomogą w rozwoju wyobraźni, gdy pozwolimy na samodzielne tworzenie niepowtarzalnych wzorów.

DSC_0403

Zawartość zestawu:

-drewniane pudełko

– 70 kolorowych wielokątów: 10 sześciokątów, 5 prostokątów,  10 kwadratów,  15 trapezów,  15 rombów, 15 trójkątów

DSC_0404

-30 dwustronnych plansz z szblonami do układania

Instrukcja obsługi:

Rozpoczynamy od plansz najłatwiejszych, czyli takich na których cały kształt jest podzielony na figury a każda z nich ma przypasowany sobie kolor.

DSC_0405

DSC_0406

Następnym etapem jest układanie klocków na planszy, gdzie zaznaczone zostały tylko kontury poszczególnych figure. Nie ma tutaj oznaczenia kolorystycznego.

DSC_0407

Opcja najtrudniejsza (i tutaj nie liczcie, że 2 lub 3-latek sobie z tym poradzi) przedstawia tylko cień obrazu, który ma powstać. Zadanie dziecka polega na dopasowaniu wielokątów w taki sposób, aby powstał kolorowy rysunek.

DSC_0408

Nasze pomysły na wykorzystanie układanki:

-tworzenie swojego arcydzieła/wzoru

DSC_0409

-odrysowywanie figur

-znajdź brakujący kształt

DSC_0413

-poznajemy kształty (tutaj polecam wykorzystanie lekcji trójstopniowej Montessori)

DSC_0410

-ułóż literowy kształt (dla dzieci uczących się czytać lub poznających alfabet)

-wykonaj polecenie: np. ułóż kwiatek, mamę, dom, auto, robota…

-ćwiczymy symetrię (ułóż tak jak ja)

DSC_0411

DSC_0412

-tajemniczy woreczek (odgadnij jaki kształt wylosowałeś)

DSC_0415

Moje dzieci bardzo polubiły obie układanki. Są bardzo często w użyciu, co pozwala abym poleciła je Wam z czystym sumieniem. Dzieci sa najlepszymi i najszczerszymi recenzentami na świecie. Zachęcam do zakupu. Świetne jako pomysł na prezent. Ogromny plus za fachowe wykonanie.

 

 

 

madredziecko

One Comment

  1. Ciekawy wpis. Zgadzam się z tym, że dzieci są najszczerszymi recenzentami na świecie. Jak widać, nie potrzeba bardzo skomplikowanej formy z dużą ilością elementów aby zaciekawić zarówno dzieci jak i mamę. Bardzo prosta a zarazem wciągająca zabawka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *