5

HALLOWEEN W PEŁNI

Nie za specjalnie przepadam za tym świętem ale póki tutaj mieszkamy jesteśmy nim osaczeni.
Nie dekorujemy domu ale dziewczynki poszły w halloweenowych strojach do szkoły w zeszły piątek. Potem była dyskoteka a w sobotę po zajeciach w Polskiej Szkole kolejna halloweenowa zabawa.
Choćbym chciała to i tak nie darady sie od tego odciąć.
Zdecydowanie wolę nasze święto Wszystkich Świetych.
Teraz w szkole tygodniowa przerwa halloweenowa. Ufffff………
A tak wyglądały w tym roku moje czarownice:

Tata również wskoczył w strrrraszny strój gdyz był głównym prowadzącym zabawę. Straszne!!!!!

A co Wy myślicie o tym święcie???

Szczesliwa Mama

5 Comments

 1. Niby fajna zabawa dla dzieciaków… jednak w Polsce głęboko zakorzenione jest Wszystkich Świętych. Mnie temat bezpośrednio nie dotyczy bo młoda ma dopiero dwa lata ale chodzące od domu do domu dzieciaki lekko mnie irytują bo nie obchodzę takiego 'święta'.

  Co ciekawe wczoraj w kościele ksiądz zapowiedział rodzicom że kto ZAWOZI dziecko na zabawę halloweenową ten ma grzech ciężki!?!?! Aż takie to przestępstwo?

  Żadna skrajność nie jest dobra… tak uważam.

 2. Ja tam daję "Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek". Miszkam w bardzo "zadziecionym" zakątku, więc od Halloween nie ucieknę. Więc robię dziewczynom stroje, dekorujemy dom, pieczemy okazjonalne ciasteczka i dobrze się razem bawimy. A potem łażą po osiedlu jak tłumy innych, zbierając słodycze.
  Natomiast 1-go listopada wędrujemy sobie na cmentarz i odwiedzamy groby nieznanych ludzi. W zeszłym roku zapaliłyśmy świeczkę na pierwszym "polskim" grobie, pewnie zrobimy to i w tym roku.
  Ha, trudno, najwyżej będe sie smażyć w piekle za dwulicowość 😉

 3. Hihi a tam od razu że się będziesz smażyć 😉
  U was inna sytuacja jest bo jak wszędzie pełno dzieci to jak postąpić inaczej? U nas pewnie też za parę lat dojdzie do tego że będziemy obchodzić halloween bo coraz głośniej się o tym mówi i coraz śmielej obchodzi.

  Wkurza mnie jednak podejście księży… oni sami prawią morały, niech jeden z drugim założy rodzinę,spłodzi dzieci i daje przykład jak wychowywać dziecko i żyć w małżeństwie. Ciekawe czy z Halloween i nastolatkiem by sobie poradzili :D:D

 4. Macie rację dziewczyny. Każdy powinnien obchodzić takie święta zgodnie ze swoim sumieniem i nikt nie powinien mówić co jest dobre a co złe.
  U nas tutaj wszyscy to swieto obchodzą niezależnie od wyznania i nikt nie ma nic przeciwko. Moje dziewczyny chodzą do katolickiej szkoły i miały halloweenowe disco a w szkole przez cały dzień obowiązywał "straszny strój". Całkiem inny świat w odróżnieniu od Polski.

 5. gemba naprawde straszna, śniłaby mi się w nocy:)alternatywnym rozwiązaniem takiej dyskoteki jest zabawa w dniu Św. Łucji, której święto przypada 13 grudnia, w Rudzie Śląskiej na farze na przykład.
  U nas w szkole już nie długo Andrzejki i okazja do zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *