0

WIELKI PODRĘCZNIK DLA NAUCZYCIELI ŻŁOBKÓW I PRZEDSZKOLI

DSC_1557

„Wielki podręcznik dla nauczycieli  żłobków i przedszkoli”

Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Stron 592

Zabawa w życiu naszych dzieci jest bardzo ważnym elementem ich rozwoju. Nie od dziś wiadomo, że dzieci uczą się najszybciej poprzez zabawę. Dobra zabawa rozwija zarówno intelekt jak i sprawność motoryczną. Poza tym czas spędzony z dzieckiem to nie jest nigdy czas stracony. W ostatnim czasie wpadła w moje ręce gruba i ciężka książka pt: „Wielki podręcznik dla nauczycieli żłobków i przedszkoli”. Zawiera ona zestawienie sporej ilości zabaw.

DSC_1557

DSC_1559

Podzielona jest na dwa działy: żłobek i przedszkole. Pierwsza część dodatkowo podzielona jest według wieku.

DSC_1560

DSC_1561

DSC_1565

DSC_1566

DSC_1569

DSC_1570

Druga natomiast dzieli się tematycznie. Są tutaj takie działy jak: wrażenia i uczucia, budujemy, z ziemi na księżyc, środki artystyczne, uczymy się dbać o siebie, woda, sierść, pióra czy łuski…

DSC_1571

DSC_1572

DSC_1574

DSC_1575

DSC_1576

DSC_1577

DSC_1578

Ksiązka przeznaczona jest przede wszystkim dla nauczycie żłobków oraz przedszkoli. Myślę również, że może przydać się w domu gdy spędzamy sporo czasu z dzieckiem. Może być przydatna gdy poszukujemy nowych pomysłów na spędzenie czasu z maluchami. Pomaga w pierwszych miesiacach życia, gdy najtrudniej jest znaleźć sposób na zabawę. Książka podpowiada co można robić. Zawiera również sporo teorii wyjaśniającej różne zagadnienia rozwojowe i pedagogiczne. Zabawy proponowane są tak dobrane aby rozwijały umiejętności intelektualne, motoryczne, wzrokowe, słuchowe i społeczne. Spory nacisk położony jest również na rozwój pamięci poprzez naukę wierszyków i piosenek.

 

madredziecko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *