0

MIASTO W CHMURACH- MIASTO POD ZIEMIĄ

DSC_1590

Jesień za oknami już w pełni. Pogoda w kratkę. Raz leje i wieje innym razem świeci piękne słońce. Gdy pogoda nas rozpieszcza można jeszcze wyskoczyć z dziećmi do parku lub na pobliski plac zabaw. Ale co robić w domu gdy za oknem widzimy tylko deszcz? Dzisiaj mam dla Was jedną z propozycji pozwalającą zająć czas znudzonemu dziecku.

DSC_1587

Rysunek, teksty, okładka – Tomasz Kowal, Korekta- Anna Garbal
Liczba stron: 28
Wydawca: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2017

DSC_1588

Jakiś czas temu na rynku wydawniczym pojawiła się ciekawa ale zarazem tajemnicza książka „Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią” Nie wiem jak wasze dzieci ale moje wielokrotnie pytały mnie co się znajduje pod ziemią, pod chodnikiem, ulicą…Tutaj mogą znaleźć odpowiedź. Ale to nie wszystko. Książka ta wciągnie każdego małego poszukiwacza przygód. Wraz z głównym bohaterem Tymkiem udajemy się do dwóch ciekawych miast. Jedno z nich leży wysoko w górze, natomiast drugie ukrywa się pod powierzchnią ziemi. Po pierwsze Tymek musi dostać się do każdego z miast co nie jest takie proste a po drugie musi odnaleźć zaginiony processor ALFA, który jest poszukiwany od wielu lat. Aby się przed nikim nie zdradzić, chłopiec musi udawać turystę i pomagać w rozwiązywaniu problemów mieszkańców miast. Czytelnik musi być bardzo uważny, aby pomóc Tymkowi odnaleźć pogubione przedmioty.

DSC_1589

Książka „Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią” pozwala rozwijać dziecku spostrzegawczość, dobrą pamięć, sokoli wzrok oraz pomysłowość. Wszystko razem stanowi mega zabawę na deszczowe popołudnia. Gwarantuję, że sami z chęcią pochylicie się nad książką i będziecie poszukiwać zaginionych przedmiotów. A jak wiadomo czas spędzony z rodzicami to podwójna zabawa. Aby sobie ułatwić zadanie polecam sięgnięcie po lupę. Dzieci uwielbiają oglądać świat w powiększeniu.

DSC_1590

Książka ta ma twardą okładkę. Można ją czytać jak zwykłą książkę lub rozwinąć jak harmonijkę. Przygotujcie sobie sporo miejsca na jej rozłożenie. Nam zajmuje cały pokój i chyba w tej rozłożonej wersji lubimy ją oglądać. Ilustracje są bardzo przyjemne i dokładne. Tutaj liczy się każdy szczegół. Dobry detektyw pracuje głową.

DSC_1591

Książkę polecam gorąco! Super zabawa gwarantowana. Kupić możecie u wydawcy NASZA KSIĘGARNIA

 

 

 

madredziecko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *