0

„SZKOŁA ZA PASEM”- PAKIET ZERÓWKOWICZA

DSC_1422

W naszej polskiej edukacji wrze. Nikt nic nie wie ani rodzice, ani nauczyciele a tym bardziej dzieci. Rok rozpoczął się 2 tygodnie temu a w sieci nadal mnóstwo pytań zatroskanych i zdezorientowanych rodziców. Jedno z najczęściej zadawanych pytań na które wciąż w sieci natrafiam brzmi: „Czy 5-latek zobowiązany jest rozpocząć zerówkę”? Od kilku lat mieszkam w UK ale staram się na ile mi czas pozwala śledzić krajowe, edukacyjne poczynania. Na dzień dzisiejszy dzieci rozpoczynają edukację szkolną w wieku 7 lat. W wieku 6-lat rozpoczynaja obowiazkową zerówkę. Oczywiście jest opcja posłania dziecka do szkoły o rok wcześniej, czyli w wieku 6 lat co oznacza posłanie go do zerówki w wieku 5 lat. Tak jak było to za dawnych, starych czasów. Wracamy do korzeni.

Ten wpis jednak nie będzie o polskim systemie edukacyjnym ale o pakiecie „Szkoła za pasem”, który otrzymałam od WYDAWNICTWA EDUKACYJNEGO. Od kilku lat poszukuję idealnych podręczników dla „zerówki” w naszej Polskiej Szkole. Przetestowaliśmy sporo pakietów. Jedne nas zachwyciły inne wręcz przeciwDlatego zdecydowałam się przetestować kolejny.

Cały pakiet składa się z:

DSC_1414

*4 części kart pracy (jesienny, zimowy, wiosenny i letni)- każda część posiada 50 ciekawych, dobrze graficznie zaprojektowanych kart pracy. Można tutaj znaleźć naklejki, puzzle, historyjki obrazkowe, łączenie po śladzie, kolorowanki, dopasowywanki, szlaczki, wycinanki, ćwiczenia grafomotoryczne (ze względu na nie dołączono ruchomą folię).

DSC_1422

DSC_1423

DSC_1424

DSC_1425

DSC_1426

Ogólnie rzecz ujmując są to:

-ćwiczenia matematyczne

-ćwiczenia graficzne i manualne

-ćwiczenia kształcące mowę i myślenie logiczne

-ćwiczenia percepcji wzrokowej i słuchowej

-ćwiczenia diagnostyczne

*4 przewodniki metodyczne dla nauczyciela- jeden przewodnik do jednej części kart pracy. Jest bardzo szczegółowy i dobrze przygotowany. Podział na miesiące, tygodnie i dni. Każdy dzień składa się z: porannej rozgrzewki (propozycje zabaw i piosenek), zajęć wychowawczo-dydaktycznych (krok po kroku opis co z dziećmi możemy robić, jak pracować), popołudniowy relaks (propozycje zabaw na powietrzu lub zabaw stolikowych).

DSC_1412

DSC_1413

*3 płyty- znajduje sie tutaj 40 piosenek wykorzystywanych w scenariuszach zajęć oraz muzyka do zabaw ruchowych (nic więcej nie napiszę gdyz niestety ich nie otrzymałam)

*program wychowania przedszkolnego- znajdziecie tutaj treści nauczania zawarte w Podstawie Programowej, szczegółowe cele kształcenia i wychowania oraz narzędzie do sprawdzenia gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole

*Kolekcja literek- 56-stronicowa książeczka przygotowująca dziecko do nauki czytania i pisania. Każdej literce poświęcone są dwie strony z ciekawymi zadaniami. Pokazana jest zarówno litera w wersji drukowanej jak i pisanej.

DSC_1415

DSC_1416

DSC_1417

DSC_1418

*Kolekcja łamigłówek- gimnastyka umysłu- 48 stron fantastycznej zabawy. Zadania matematyczne, logiczne, krzyżówki, wykreślanki, symetria, wycinanie, łączenie, odrysowywanie, czytanie, pisanie

DSC_1419

DSC_1420

DSC_1421

Dla mnie jako nauczyciela ogromną zaletą jest to iż dzieci mają kontakt zarówno z literami drukowanymi jak i pisanymi. Sporo ćwiczeń grafomotorycznych przygotowuje małą rączkę do nauki pisania. Różnorodne zadania z zakresu matematyki pozwalają wykształcić i nabyć nowych umiejętności matematcznych.

Mogę ten pakiet polecić zarówno nauczycielom uczącym w grupach 6-latków zarówno w Polsce jak i za granicą oraz rodzicom edukującym swoje dzieci w domu. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Bardzo dobrze przygotowane materiały, całość jest barwna i bardzo dobrze przygotowana graficznie.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem zapraszam na stronę WYDAWNICTWA EDUKACYJNEGO

 

madredziecko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *