0

FILCOWA MAPA KONTYNENTÓW MONTESSORI DIY

DSC_0743

Nasza filcowa mapa kontynentów powstała z myślą o Dominiku (lat 4), który zaczął wykazywać zainteresowanie kontynentami, państwami, ogólnie rzecz ujmując wszelkimi mapami. Pyta co to za kraj/kontynent? Gdzie mieszkamy my a gdzie babcia z dziadkiem? Kto mieszka w Afryce a jakie zwierzęta w Australii? Czas najwyższy było wziąć się do roboty. Kupiłam niezbędne materiały a do pomocy zaprzęgłam córki. Może nie jest ona wykonana perfekcyjnie ale dla nas jest idealna. Starałam się aby była ona jak najdokładniejsza gdyż pracować z nią miała również 9-latka (i kto wie może 12-latka). Już wcześniej pracowaliśmy z filową mapą Polski TUTAJ.

Do wykonania mapy kontynentów potrzebujemy:

-niebieski filc

-szary filc

-7 kolorów filcu

*czerwony- Europa

*zielony- Afryka

*żółty- Azja

*biały- Antarktyda

*brązowy- Australia

*różowy- Ameryka Południowa

*pomarańczowy- Ameryka Północna

-klej

-ołówek

Wykonanie:

1.Z niebieskiego filcu wytnij prostokąt o wymiarach 86cm x 46cm

DSC_0596

2.Pobierz szablony kontynentów Z TEJ STRONY

3. Z szarego filcu wytnij szablony kontynentów oraz wysp i przyklej w odpowiednich miejscach na niebieskim filcu

DSC_0733

4. Wytnij kolorowe puzzle kontynentów. Pamietaj, że w met. Montessori każdy kontynent ma określony kolor.

DSC_0599

Gotowa mapa

DSC_0743

Jeżeli masz małe 2,3-letnie dziecko i chciałabyś wykonać taka mapę ale zastanawiasz sie nad tym czy potrzebna jest taka dokładna? To odpowiem Ci, że tak! W przyszłości nie będziesz musiała tworzyć kolejnej mapy a Twoje dziecko od najmłodszych lat oswoi się z widokiem mapy. Może pewnego dnia będzie gotowe na wskazanie małej wysepki i zapytanie Co to? Najtrudniejsze w tym wszystkim jest to, żebyś to Ty była gotowa na udzielenie odpowiedzi. Fascynujące we wczesnej edukacji dziecięcej jest to, że uczymy się wspólnie z naszymi dziećmi nowych rzeczy. Ja przez 12 lat mojego macierzyństwa przerobiłam cały materiał szkoły podstawowej kolejny raz   . Fajne to jest! W jednym z kolejnych postów postaram się Wam pokazać jak pracujemy z naszą mapą.

Jeżeli masz ochotę to dołącz do mojej grupy na Fb METODA MONTESSORI W DOMU W SZKOLE I W PRZEDSZKOLU W każdy poniedziałek odbywa się tutaj „Montessoriańska Szpetanina”, która przyciąga coraz więcej Montessorian. Ostatnim tematem była LEKCJA CISZY- zachęcam do poczytania.

 

madredziecko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *