2

WIOSNA Z BLOGERAMI DZIEŃ 8- WIOSNA W DOMU

WZB 8

 Dzisiaj mam dla Was coś specjalnego. Zamiast jednej mamy goszczę dzisiaj trzy wspaniałe dziewczyny, które przygotowały dla Was kilka ciekawych gier. Ich miejsce w sieci 3 MAMY RAZEM

WIOSNA W DOMU

„Wiosna! Cieplejszy wieje wiatr, wiosna znów nam ubyło lat…” Skaldowie już dawno zachwalali tę porę roku w swej piosence i nic w tym dziwnego, bo na wiosnę czeka chyba każdy. W końcu zrzucić te kilogramy ubrań i wygrzewać się w słońcu, pożegnać się z ponurą i lodowatą zimą. Zima owszem jest piękna ale tylko przez kilka pierwszych mroźnych i śnieżnych dni. Później staje się utrapieniem, no chyba, że można chodzić na sanki i lepić bałwana przez cały dzień. W innym przypadku lepiej wyglądać już wiosny.  Spragnieni słońca z utęsknieniem czekamy na czas kiedy  wszystko budzi się do życia, kwitnie i robi się kolorowo. Wtedy i w nas budzi się energia do działania, więcej nam się chce, jakbyśmy budzili się z zimowego snu. Warto nie zmarnować takiego nagłego przypływu energii i chęci. Kiedy już szał wiosennych porządków minie, przysiądźcie ze swoimi dzieciakami i zagrajcie w kilka gier. Głównym bohaterem przygotowanych przez nas zabaw będzie oczywiście kostka do gry, bo to znak rozpoznawczy 3mam ☺

Nasze propozycje przygotowałyśmy dla dzieciaków w wieku 5-7 lat, ale na pewno przy drobnych modyfikacjach można je wykorzystać do zabaw z młodszymi jak i starszymi dziećmi

Wiosenny obraz

Podczas tej gry cała rodzina stworzy wiosenny krajobraz. Ilość i rodzaj elementów na obrazku będzie zależna od tego jaka liczba oczek wypadnie na kostce. Każdy z twórców rysunku rzuca kostką i rysuje to, co jest przypisane danej liczbie oczek. Gra składa się z dowolnej ilości tur. Po zakończeniu rzutów można uzupełniać rysunek o dowolne elementy.

1 kropka- drzewo z pączkami

2 kropki- ptak

3 kropki- kwiat

4 kropki- żaba

5 kropek- krople deszczu

6 kropek- owad (np. motyl, pszczoła)

Wiosenny krajobraz z kości

Zabawa dla dwóch graczy. Każdy z uczestników zabawy bierze wybraną przez siebie planszę i kostkę do gry. Uczestnicy na zmianę rzucają kostką i zgodnie z kodem kolorują na planszy tyle pól ile oczek wskazała kostka. Wygrywa zawodnik, który jako pierwszy pokoloruje swoją planszę. Po zakończeniu gry można wyciąć obrazek, nakleić na kolorową kartkę i wykorzystać jako wiosenną dekorację pokoju.

3 mamy 4

Ze starszym dzieckiem można potrenować dodawanie lub mnożenie w pamięci. Każdy z graczy w swej kolejce rzuca dwukrotnie kostką i dodaje lub mnoży wartości, które wylosował i koloruje tyle pól na planszy, ile wynosi suma lub iloczyn.

Kwiat z kości

Wiosna, to kwiaty… zatem dlaczego nie stworzyć wyjątkowych i „posadzić” ich na kartce ze swoim maluchem. Każdy z członków rodziny rzuca w swojej kolejce kostką i rysuje wylosowany element kwiatu. Gra składa się z 6 rund podczas, których uczestnicy zgromadzą wszystkie części rośliny.

3 mamy 5

Kto pierwszy, ten lepszy

Każdy z graczy rzuca na zmianę kostką i na kartce rysuje element kwiatu, który wylosował. Należy rzucać dotąd kostką, aż na kartkach graczy pojawią się pełne kwiaty. Gdy ponownie wypadnie część kwiatu, którą gracz już posiada, traci kolejkę. Wygrywa ten zawodnik, który jako pierwszy narysuje kwiat w całości.

3 mamy 1

Wiosna w pączkach

Zabawa polega na tym, aby gracz jako pierwszy przystroił swoje drzewo w 20 kwiatowych pączków. Potrzebne do tego będą: różowa farba, kartka z narysowanym konturem drzewa, patyczki do uszu, kredki, kostka do gry. Grający rzuca kostką i umieszcza na drzewie tyle pączków, jaką wartość wskazuje kostka gry. Pączki stempluje patyczkiem do uszu umoczonym w różowej farbie. Gracze naprzemiennie rzucają kostkami i ozdabiają swoje drzewo. Kiedy jeden z graczy zakończy grę można przyozdobić drzewa liśćmi, a pod nimi wykonać kwiaty stemplując patyczkami do uszu. Można również wykorzystać stemple z patyczków do wykonania motyli, biedronek i całego wiosennego bogactwa owadów i roślin.

3 mamy 2

3 mamy 3

Życzymy Wam wspaniałej wiosny. Niech trwa jak najdłużej!

3mamyrazem Marta, Agata, Kamila

P.S. Wszystkie plansze do pobrania u dziewczyn na blogu TU

madredziecko

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *