0

„ANATOMICZNY ZAWRÓT GŁOWY”- UKŁAD KOSTNY Z DZIEĆMI

DSC_0517

Od początku roku bierzemy udział w kilku fantastycznych wyzwaniach. Jednym z nich jest „Anatomiczny zawrót głowy”. Odbywa się on w grupie NASZE MĄDRE DZIECI. My jeszcze działamy w temacie lutowym czyli w układzie kostnym. Oto co udało nam się „przerobić”.

1. Duże puzzle szkieletowe- układaliśmy i nazywaliśmy każdą z kości. Jako wzór służył nam duży plakat w języku angielskim (moje dzieci są dwujęzyczne) zakupiony za pare groszy w Around a pound.

DSC_0516

DSC_0522

2. Karty trójdzielne. Po pierwsze układaliśmy karty z podpisami, następnie dopasowywaliśmy karty bez podpisów, nazywając każdą poszczególną kość- takie zadanie miał 4-letni Dominik. Dziewczynki natomiast odwracały tyłem  karty z podpisami i samodzielnie dopasowywały podpisy do kart bez nich.

DSC_0594

3. Malowanie szkieletów białą farbą na czarnych kartkach. Wiktoria zrobiła to w wersji komicznej (niestety tylko to jedno zdjęcię wyszło dobre, reszta się rozmazała)

DSC_0583

4. Moczenie kości w occie. Po 3 tygodniach leżakowania w takich warunkach kość zrobiła się miękka i można ją wygiąć. Dzieci zrobiły wielkie WOW. Ciekawe czy ktoś z Was zna odpowiedź dlaczego tak się dzieje? My wiemy.

DSC_0459

5. Książki, które mamy w domu i które polecamy:

DSC_0524

DSC_0525

DSC_0526

DSC_0527

DSC_0529

DSC_0528

Jeżeli macie ochotę na więcej fantastycznych pomysłów w duchu dziecięcym i Montessori zapraszam na grupę na Fb METODA MONTESSORI W DOMU W SZKOLE I W PRZEDSZKOLU

madredziecko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *