0

METODA MONTESSORI W DOMU- GRUPA NA FACEBOOKU Z MNÓSTWEM POMYSŁÓW

Montessori grupa

Grupa na Facebooku METODA MONTESSORI W DOMU, W SZKOLE I W PRZEDSZKOLU powstała kilka tygodni temu. W mojej głowie myśl o założeniu takiej grupy kołatała się już od ponad roku. Do dzisiaj zastanawiam się dlaczego tak długo zwlekałam skoro założenie grupy na Fb zajmuje zaledwie kilka minut. Odpowiedzi mam dwie: jeszcze ponad rok temu byłam facebookooporna (niewiele spędzałam tutaj czasu) a po drugie chciałam najpierw rozkręcić drugą moją działającą grupę NASZE MĄDRE DZIECI. Powoli nabiera ona kształtów. Mamy dzielą sie pomysłami jak edukują swoje dzieci przez zabawę. 10.01 ruszyło pierwsze z trzech tegorocznych wyzwań „ANATOMICZNY ZAWRÓT GŁOWY”. Poczytasz o nich TUTAJ. Cały czas można jeszcze do nas dołączyć. W każdym razie grupa o metodzie Montessori ruszyła. Wiem, że w sieci hulają i dobrze się mają dwie inne o tej tematyce grupy. Każda z nich jest bardzo ciekawym miejscem ale ja dla siebie szukałam czegoś trochę innego. Już Wam piszę czego możecie spodziewac się w najbliższym czasie na grupie:

 1. Grupa skierowana jest do rodziców i dziadków zafascynowanych metodą Montessori. Zarówno do tych co wiedzą już na jej temat sporo (liczę na Waszą wiedzę) oraz do tych co dopiero zaczynają swoją przygodę i nie wiedzą od czego zacząć. Nie martwcie się, spróbujemy Wam pomóc. Tylko pytajcie i pamiętajcie, że nie ma głupich pytań.
 2. Grupa skierowana jest również do nauczycieli pracujących w przedszkolach lub szkołach Montessori. Liczę na Was mocno, że podzielicie się swoim doświadczeniem i wesprzecie mnie we wskazywaniu drogi początkującym rodzicom.
 3. Grupa ma na celu pokazanie, że tą metodą świetnie można pracować w domu. Osobiście uważam, że powinna być ona nawet sposobem na życie rodziny. Jest ona bardzo pozytywna i po kilku latach może przynieść fantastyczne owoce.
 4. Przez 5 dni w tygodniu w blokach dwutygodniowych pojawiają się banery z konkretnymi tematami dnia. Pod każdym takim zdjęciem umieszczamy swoje pomysły, propozycje oraz to co może innych rodziców zaciekawić i zainspirować. Większość z nich skierowana jest dla dzieci w wieku 3-6 lat gdyż w tym przedziale wiekowym najwięcej mamy maluchów. Są również osobne dla starszych jak i dla maluszków

TYDZIEŃ 1

 1. Edukacja Matematyczna
 2. Montessori dla Maluszków (0-3)
 3. Edukacja językowa
 4. Pomoce Montessori- DIY
 5. Półeczki

TYDZIEŃ 2

 1. Edukacja sensoryczna
 2. Ćwiczenia Dnia Codziennego
 3. Edukacja kosmiczna
 4. Montessori dla starszaków (6-12)
 5. Katecheza Dobrego Pasterza

5. Na przełomie lutego i marca szykuję dla Was kilkudniowe wyzwanie ‚Metoda Montessori w zaciszu domowym” zakończone niespodzianką. Mam nadzieję, że dołączycie.

6. Maria Montessori podzieliła rozwój dziecka na etapy: 0-3, 3-6, 6-9 i 9-12 lat. Bardzo bym chciała taki przedział wiekowy zachować. Chociaż każde dziecko jest inne. Rozwija sie w swoim tempie. Dlatego podążajmy za nim. Jeżeli twój 2-latek wykazuje chęci i zainteresowanie pomocami dla dzieci 3-6 spokojnie będziesz mogła skorzystać z pomysłów rodziców majacych swoje pociechy w tym wieku. Te granice są ruchome dlatego nie ma co sie ich sztywno trzymać. Należy obserwować swoje dziecko i wspierać je w rozwoju.

To co Kochani? Działamy razem dla dobra naszych dzieci?  Zachęcam Was gorąco do dołączenia do grupy TUTAJ i do aktywnego uczestnictwa. Podajcie w świat informację o tym miejscu aby jak najwięcej rodziców wprowadziło swoje dzieci w fantastyczny świat Montessori.

 

madredziecko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *