0

NOWY ROK- NOWA SZANSA

2017

Kolejny rok za nami. Jak to bywa końcem roku uwielbiam zerknąć wstecz i zrobić mały bilans „zysków i strat”. Czego jest więcej? Nie ma to dla mnie znaczenia. Mam być za co wdzięczna więc staram sie tę wdzięczność okazywać. Dostałam kilka bolesnych kopniaków. No cóż bolało ale wiele mnie nauczyło. Z każdej porażki wyciagam wnioski, podnoszę sie i idę dalej. Widocznie na etapie jakim jestem były mi one potrzebne aby wzrastać.

Jakiś czas temu okresliłam/nakreśliłam sobie cel „ostateczny”. Wiem jak chcę aby wygladało moje życie za 5 lat. Pomimo, że na dzień dzisiejszy jeszcze tak niewiele wskazuje, że będzie ono takie jakie sobie wymarzyłam. Przez ostatni rok zrobiłam już kilka małych kroczków w tym kierunku (czasem to były dwa kroki w przód i jeden w tył). Planując ten rok (a planować uwielbiam) mam przed sobą wizję mojego „szczytu”. Mam nadzieję osiągnąć sporo. Mój blog istnieje w blogosferze już 6 lat dlatego czas najwyższy ruszyć do przodu. Pomysły dosłownie rozsadzaja mi głowę. Aby do tego nie doszło, namiętnie spisuję je wszystkie w specjalnym zeszycie. Planując ten rok musiałam wybrać kilka najważniejszych na których chcę sie w 100% skupić. Mam tendencję do realizowania dużej ilości pomysłów w jednym czasie. Koniecznie muszę nad tym popracować.

W 2017r. planuję:

  1.  Regularnie pisać na blogu ( w zeszłym roku było całkiem nieźle)

2.  Rozwinąć obie moje Fb grupy. Mam kilka pomysłów na kolejne wyzwania. Mam nadzieję, że z przyjemnością do nich  dołączycie

NASZE MĄDRE DZIECI

METODA MONTESSORI W DOMU, W SZKOLE I W PRZEDSZKOLU

3.  Mam pomysły na 3 kolejne kursy online. Ile z nich uda mi się stworzyć, czas pokaże.

4. Powstanie nowe miejsce w sieci. Takie, które w mojej głowie jest już od bardzo dawna. Ale jeszcze nic Wam nie zdradzam.

5. Nagrywać filmiki. Konto na youtubie powstało juz rok temu. Nagrałam 2 filmiki ale nie wyszły za ciekawie dlatego nie pojawiły się w sieci. Muszę popracować nad techniką.

6. Chodza za mną podkasty. Uwielbiam ich słuchać i chyba dlatego w moim sercu zrodziło się nieśmiałe pragnienie posiadania własnego. Kto wie co sie z tego narodzi?

7. Od dłuższego czasu tworzę również coś co powoli powstaje i nabiera kształtu. Póki nie zakończę nie pisnę ani słowa. Mam tylko nadzieję, ze w tym roku starczy mi czasu na ukończenie tego projektu.

Sporo tego. Dzisiaj 1 stycznia zrobiłam sobie jeszcze dzień wolnego z okazji 6 rocznicy bloga ale jutro już wymówki szukać nie będę. Ruszam do przodu i nie zamierzam załamywać się tym, że coś idzie nie tak jakbym tego chciała.

A tak na zakończenie bardzo chciałabym Wam podziękować za ten rok spędzony razem z nami. Poznałam w sieci fantastycznych ludzi, w szczególności kobiety, które chcą zmienić swoje życie jak i życie innych ludzi. Dużo by o tym pisać. Postaram się stworzyć o nich osobny post.

Jakie posty czytaliście najchętniej w zeszłym roku:

1. 10 EDUKACYJNYCH GRUP NA FACEBOOKU

2. 10 NAJLEPSZYCH SPOSOBÓW NA TABLICZKĘ MNOZENIA

3. PRZEPIS NA NAJPROSTSZE PLAY DOUGH NA ŚWIECIE

4. POMYSŁY NA OSWOJENIE ZEGARA

5. METODA MONTESSORI W NASZYM DOMU- PODSUMOWANIE

W zeszłym roku prowadziłam tez kilka wyzwań:

1 WYZWANIE ADWENTOWE

2 TWORZYMY ZABAWKI EDUKACYJNE

3 ODKRYJ W SWOIM DZIECKU GENIUSZA

A jak wyglądał Wasz rok? Jakie macie plany na przyszłość?

 

madredziecko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *