2

3 GRY DLA 3,4-LATKA IDEALNE NA PREZENT

dsc_0550

„Hu hu ha, hu hu ha nasza zima zła. Ale zima z Mikołajem jest pachnącym ciepłym majem. Zawsze bądź wśród nas. Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz”

Znacie piosenkę Majki Jeżowskiej? My znamy i głośno śpiewamy. Tak głośno, żeby Mikołaj nas usłyszał i nie zapomniał o nas. A jak u Was z pomysłami na prezenty? U nas jeszcze krucho. Myślimy, myślimy i jeszcze nic nie wymyślilismy. Prawda Tato Mikołaju? Znając nas to będziemy tak myśleć aż do 5 grudnia ale Wam tej strategii nie polecam. Dlatego kolejny raz zerknęłam na naszą półke z grami i wybrałam dla Was nasze TOP 3 dla 3,4-latka. U nas te gry w użyciu od wielu lat. Dziewczynki w to grały, teraz gra Dominik więc to nie będzie nic z nowości. Jeżeli poszukujecie inspiracji dla 7-12-latków zerknijcie TUTAJ.

PROPOZYCJA 1- AUTOBUSY

Gra od 2-4 osób. Każdy z graczy otrzymuje swój duży autobus gdzie będą wsiadali lub z niego wysiadali jego podróżni. Mały autobus natomist służy do poruszania sie po pięknej, kolorowej planszy. Widać po pasażerach, że gra pochodziz UK- mix kulturowy czyli dla tutejszych dzieci norma. Do gry potrzebne sa 2 kostki, jedna wskazuje o ile pól mozemy przesunąć się do przodu druga natomist ilu pasażerów wsiądzie lub wysiądzie z autobusu. Zależy to na jakim polu staniesz + czy -. Można przy okazji poćwiczyć dodawanie i odejmowanie.

dsc_0548

dsc_0550

dsc_0552

dsc_0553

dsc_0554

PROPOZYCJA 2- MAŁPKI

Są z nami od wieków co widać po drzewku, które ledwo sie trzyma ale pomimo to gramy nadal. Gra polega na wyciagnięciu patyczka tak aby strącić jak najmniejszą ilość małpek. Niestety przegrywa ten, który zbierze małpek najwiecej. Nieźle się trzeba czasami nagłowić który patyczek wyciągnąć i jakiej techniki użyć.

dsc_0555

dsc_0557

dsc_0559

 

PROPOZYCJA 3- ZAWODY

Dziecko poznaje zawody co u 3,4-latka jest raczej koniecznością. Gra polega na ułożeniu swoich puzzle z elementami, które są charakterystyczne dla danego zawodu. Poszerzamy w ten sposób słownictwo. Żeby nie było za łatwo po drodze trzeba losować losy z zadaniami. Wygrywa ta osoba, która ułoży puzzle jako pierwsza.

dsc_0561

dsc_0562

dsc_0563

Szczerze mówiąc każdą z tych gier kupiłabym ponownie dlatego zachęcam do kupna.

A Wy w co gracie ze swoimi maluchami?

madredziecko

2 Comments

  1. Super małpki są ekstra miałyśmy porzyczone u nas czasem cos fajnego mozna w bibliotece wyporzyczyć ostatni nasz zakup ale za Lenki pieniadze to mikroskop tani nie był ale zadna zabawka jej tyle radosci co prawdziwy mikroskop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *