0

JAK KOLORY WPŁYWAJĄ NA NAS I NASZE DZIECI

DSC_0005

Wczoraj dostałam fascynującą książkę, którą pochłonęłam w jedno popołudnie: „SEKRETNY JĘZYK TWOJEGO CIAŁA”-INNA SEGAL. Jest to publikacja o tym jak negatywne emocje te obecne i te głęboko skrywane z czasów dzieciństwa wpływaja na nasz obecny stan zdrowia. Do tych niezdrowych emocji zalicza się:

*beznadziejność

*depresję

*frustrację

*gniew

*irytację

*kontrolę

*krytykę

*lęk

*nienawiść

*niepowodzenie

*niskie poczucie własnej wartości

*oburzenie

*odrzucenie

*osądzanie

*poczucie winy

*przytłoczenie

*smutek

*stagnację

*stress

*wstyd

*zazdrość

*żal

Sporo tego. Nie wiem czy na całej ziemi znajdzie się chociaż jedna osoba która nie odczuwałaby chociaż jednej z tych emocji. Musicie przyznać że każdy z nas w przeciągu całego życia czuł cały wachlarz tych emocji. Jeżeli nie pozwolimy im swobodnie przepłynąc przez nas (najczęściej dusimy je w sobie) to kumulują się one w naszym organizmie i powodują konkretne choroby np. problemy żołądkowe, bóle głowy, kręgosłupa, astmę, cukrzycę, nowotwory, kamienie w nerkach i pęcherzyku żółciowym, nadciśnienie, osteoporozę i wiele, wiele innych. W tej książce możecie znaleźć sposób na samouleczenie. Ważna tu jest wiara we własne możliwości. Idealnie gdybyśmy potrafili przepracowywać z naszymi dziećmi ich emocje i wypuszczać je na zewnątrz i nie pozwalać im niszczyć organizmów naszych pociech. Znalazł się tu również rozdział o tym jak kolory wpływają na nas a skoro na nas to i na nasze dzieci. Warto może pomyśleć o tym aby otaczać nasze dzieci kolorami czy to w ubiorze czy w wystroju pokoju.

BIAŁY-uzdrawia całe ciało, usuwa toksyny z organizmu i oczyszcza go. Wspiera realizację marzeń, daje odwagę do zmierzenia sie z kłopotami, rozprasza negatywne myśli. Używaj go do przywrócenia równowagi, zwiększenia siły duchowej, otwierania przed sobą nieograniczonych możliwości.

CZERWONY– ma nieograniczoną energię, ciepło, siłę życiową i moc. To kolor entuzjazmu, pasji, zmysłowości, odwagi, optymizmu, sukcesu. Przyciąga pieniądze, pomyślność i nowe możliwości. Uzdrawia wiele chorób, zmniejsza ból, leczy rany. Pomaga schudnąć i odmłodzić ciało. Pobudza komórki nerwowe, pomaga przy kłopotach ze wzrokiem, słuchem , dotykiem. Pomaga usunąć złogi i nadmiar śluzu, leczy anemię, zapalenie oskrzeli, przeziębienia, zaparcia, niepłodność, gruźlicę, paraliż.

NIEBIESKI– koi umysł, uspakaja nerwy, niszcze infekcje. Wycisza, uspakaja, odnawia i ochrania. Usuwa problem skórne i nadciśnienie. Osobie zamkniętej w sobie pomaga wyjść z ukrycia. Obniża gorączkę i powstrzymuje krwawienie. Używa się go przy: świądzie, jaskrze, zespole jelita drażliwego, oparzeniu, biegunce, padaczce, zapaleniu krtani, nadciśnieniu, bólu głowy, reumatyzmie, wrzodach, żylakach, problemach z zębami

ZIELONY– pozwala przezwyciężyć starch, uspokaja ciało, usuwa frustrację i gniew. Pomaga odzyskać wewnętrzną harmonię, pomaga w podjęciu decyzji. Ułatwia w usuwaniu negatywnych wzorców i przekonań. Daje nadzieję. Kolor młodości, urodzaju, niewinności i zdrowia. Ma właściwości antybakteryjne. Regeneruje układ nerwowy, serce, grasicę, płuca, wątrobę. Pomaga w leczeniu bólów głowy, nadciśnienia, jąkania, anginy, astmy, kolki, bezsenności.

ŻÓŁTY– to kolor intelektu. Odżywia mózg. Poprawia pamięć, ekspresję, kreatywność. Pomaga w pozbywaniu się złych przyzwyczajeń z przeszłości. Wzmacnia poczucie własnej wartości. Napełnia on poczuciem szczęścia, optymizmem, nadzieją, śmiechem. Żółty odnawia uszkodzone komórki, oczyszcza krew, łagodzi stany zapalne, rozbija zatoki, likwiduje cellulit. Leczy: cukrzycę, anoreksję, egzemę, niestrawność, zaparcia, Oczyszcza jelita i wątrobę. Pomaga pozbyć się pasożytów.

 

madredziecko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *