0

CZY WARTO SPĘDZAĆ Z DZIEĆMI CZAS NAD MORZEM?

DSC_0743

17 marca dla irlandzkich katolików to dzień szczególny. Obchodzą święto Świętego Patryka. W wielu miastach odbywaja się pochody, szkoły i większość sklepów pozostaje zamknięta. Takie zielone, narodowe święto. My postanowiliśmy spędzić ten dzień nad morzem. Pogoda była fantastyczna chociaż jak to nad morzem bywa wiało. Po co jeździmy z dziećmi nad morze? Może wygodniej byłoby zostać w domu, poleżeć na kanapie, obejrzeć jakiś film. Szczerze nie warto. Oto kilka naszych powodów dlaczego warto:

1. Czas spędzony rodzinnie- tego nic nie zastąpi, nawet najlepszy film i najwygodniejsza kanapa. Właśnie wtedy można dużo ze sobą rozmawiać na co nie ma czasu w zwykły dzień gdy każdy gdzieś goni i coś robi. Zauważyliście, że w dzisiejszym świecie jesteśmy cały czas zajęci pomimo, że mamy tyle udogodnień.

2. Wspomnienia- zachowamy je na całe życie to pewne. Kiedyś będziemy tęsknić do chwil gdy nasze dzieci były małe. Wiem, że teraz to sobie trudno wyobrazić bo nieraz chętnie byśmy je spakowali i wysłali w kosmos. Uwierzcie, że takie czasy nadejdą. Co zrobić by zachować wspomnienia? Fotografujcie Wasze dzieci nawet gdy nie posiadacie super sprzętu. Dzisiejsze telephony mają coraz lepsze aparaty i można nimi zrobić całkiem fajne zdjęcia. Wywołujcie zdjęcia bo na dysku komputera one giną w czeluściach zapomnienia. Może warto też pomyśleć o stworzeniu książki.

3. Skarby- bardzo ciekawe rzeczy można znaleźć na plaży, szczególnie zaraz po odpływie. Najróżniejsze muszelki, najdziwniejsze kamienie, małe żyjątka. Warto też czasem pokopać w piasku i odkryć jakiś dawno temu zapomniany skarb.

4. Wzmocnienie odporności- gdy macie alergika czy astmatyka nie zastanawiajcie się długo nad wyjazdem nawet takim jednodniowym (oczywiście gdy macie blisko). Pozwólcie dzieciom zdjąć buty i brodzić po wodzie a potem pochodzić boso po piasku i trawie. Rewelacja!

5. Obecny jod- nad morzem jest go kilkakrotnie więcej niz gdzie indziej. Jod jest pierwiastkiem potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Czy wiecie, że ostatnio nasiliły się zachorowania na tę przypadłość? Tarczyca to gruczoł produkujący hormony, które mają ogromny wpływ na wiele funkcji organizmu na układ mięśniowy, nerwowy, krążenia. Czuwa nad prawidłową wagą ciała i naszym psychicznym samopoczuciem.

 

madredziecko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *