1

WADOWICE I INWAŁD

My się deszczu nie boimy na wycieczki sobie jeździmy.
Pomimo niesprzyjającej pogody wyruszyłyśmy z Wiktorią na kolejną wyprawę. Tym razem towrzyszyła nam nasza kochana ciocia (moja siostra) oraz koleżanka z córeczką, która jest od Wiki tylko miesiąc starsza. Niestety po raz kolejny nie mogłyśmy zabrać Juli, która cierpi na dość intensywną chorobę lokomocyjną i dla niej taka podróż byłaby męczarnią. Wierzę, że z tego wyrośnie.
Tym razem odwiedziłysmy Wadowice i leżący tylko kilka kilometrów dalej Inwałd.
Wadowice wybrałam dlatego, ze od jakiegoś czasu Wiktoria interesuje się wszystkim co dotyczy Jana Pawła II. Oto kilka naszych wycieczkowych fotek:

W domu Jana Pawła II

Zapraszam Was teraz w podróż dookoła świata (Park Miniatur w Inwałdzie). Dla Wiki była to świetna powtórka budowli, które poznawaliśmy zwiedzając Europę palcem po mapie.
Zamek Krzyżacki w Malborku

Wspinaczka na Giewont

Coloseum
Plac Św.Piotra w Rzymie

Big Ben
Krzywa Wieża

Wizyta u Sfinksa
Wenecja
Obok Parku Miniatur znajduje się Park Dinozaurów
Zachęcam do odwiedzenia tego miejsca . Naprawdę warto.

1

KARPACZ

W zeszłym tygodniu kilka dni spędziliśmy w Karpaczu. Urocza, górzysta, niewielka miejscowość w Karkonoszach. Chciałam się z Wami podzielić miejscami, które warto tam odwiedzić i zobaczyć.
My rozpoczęliśmy od:
-Toru saneczkowego- dla wszystkich lubiących smak adrenaliny i wiatr we włosach i popiszczeć sobie można

-Kopa- szczyt u podnóży Karpacza liczący 1377m n.p.m. Można na niego wjechać i zjechać wyciągiem lub „zaliczyć” go na nogach. Zejscie jest dosyć strome ale do przejscia nawet z dziećmi. Na szczycie można wypić gorącą herbate albo czekoladę. Mozna również wybrać opcję pójścia dalej na Śniezkę. Niestety dla nas nie było to możliwe pogoda była fatalna (wiało i lało). No cóż może następnym razem.
-Świątynia Wang- drewniany, Ewangelicki kościółek na niewielkim wzniesieniu. Czy warto go zobaczyć hmmm mam mieszane uczucia.
-Muzeum Sportu i Turystyki- znaleść tutaj można dużo starych eksponatów typu sanie, narty, stroje sportowe, wiele starych zdjęć pokazujacych jak dawniej zdobywało się góry, zwierzęta zamieszkujace Karkonosze i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy

-Karkonoski Park Narodowy
-Western City w Ściegnach (koło Karpacza)- mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, można np. przejechać się na koniu, porzucać nożami i włócznią, postrzelać z łuku, wspiać się na pal, złapać krowe na lasso, obejrzeć taniec indiański itp.

-Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska- naprawdę warto odwiedzić to miejsce